Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Derbi italian në Champions, OSIMHEN dhe IBRA mungesat e mëdha (FORMACIONET E MUNDSHME)

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi italian në Champions, OSIMHEN dhe IBRA mungesat e mëdha

Napoli ka udhëtuar në “San Siro” për të sfiduar Milan në çerekfinalen e Champions League. Ky takim do të startojë në orën 21:00. Një sfidë e luftuar pritet të jetë kjo mes skuadrave italiane, të cilat kërkojnë fitoren që do t’i ndihmonte për në gjysmëfinale.

Kuqezinjtë do të duhet të bëjnë llogaritë pa dy lojtarë. Pioli do të vuaj mungesën e Kaluli dhe Ibrahimovic. Gjitashtu edhe napolitanët kanë dy mungesa mjaft me “peshë”. Spalletti nuk do t ëmund të mbështetet te Osimhen dhe Simenone.

Formacionet e mundshmë:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Krunic; Diaz, Bennacer, Leao; Giroud.

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Olivera; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Lozano, Raspadori, Kvaratskhelia.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga