Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Derbi i së premtes, mungesat bëjnë me “dhimbje koke” Luigi Di Biagion

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i së premtes, mungesat bëjnë me “dhimbje koke”

Dinamo nuk ka shumë kohë për të “qarë” humbjen me Erzenin. “Blutë” kanë nisur menjëhë përgatitjet për derbin me Partizanin, takim që do të luhet ditën e premte në “Elbasan Arena”, ora 18:00.

“Nëndetësja” do të kërkojë rikthimit te fitorja që në sfidën me demat, ndërsa gjithashtu do të synojë që të triumfojë pasi ka humbur derbin e parë më Tiranën.  Luigi Di Biagion e mban në “ankth” Rustem Hoxha. Kapiteni është i dëmtuar që në sfidën me Skënderbeun dhe ende nuk dihet nëse do të jetë gati në derbi.

Gjithashtu një tjetër mungesë mund të jetë edhe Fatjon Andoni, i cili është dëmtuar në sfidën me Kukësin dhe gjasat janë që të mungojë edhe ndaj të kuqve. Kjo shton “dhimbjet e kokës” te italiani, i cili duhet të “arnojë” formacionin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga