Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Çmendet” Pioli para derbit të Italisë, shkak bëhet Deschamps

Shkruar nga NEWSPORT
“Çmendet” Pioli para derbit të Italisë, shkak

Stefano Pioli nuk është aspak i qetë para derbit me Interin në Serie A. Ditën e shtunë në orën 18:00 do të luhet derbi i Milanos me dy ekipet që do të kërkojnë fitoren për të udhëhequr të vetëm Serie A pas 4 javëve të para.

Para këtij takimi “dhimbjet e kokës” për trajnerin e kuqezinjve janë shtuar. Shkak është Franca. Me kombëtaren e “Gjelave” Theo Hernandez mori një dëmtim të lehtë në sfidën me Irlandën. Por kjo nuk e shqetëson aspak trajnerin e francezve, Deschamps i cili ëhstë i bindur se lojtari nuk ka asgjë për t’u alarmuar.

Në këtë kushte në miqësoren që Franca do të luajë me Gjermanisë, pritet që Hernandez të zbresë në fushën e lojës. Padikutim trajneri i Milan nuk do ta dëshironte aspka diçka të tillë, pasi lojtari mund të rrezikojë të marrë një tjetër dëmtim dhe të humbasë një sfidë delikate në kampionat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga