Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Çmendet” Inter MIAMI, pas MESSIT kërkojnë një tjetër kampion bote dhe legjendën e Barçës

Shkruar nga NEWSPORT
“Çmendet” Inter MIAMI, pas MESSIT kërkojnë një

Lionel Messi do të vazhdojë karrierën e tij te Inter Miami në Amerikë.  Akuadra amerikane ka kompletuar transferimin e argjentinasit dhe tani po synojnë të marrin të tjerë yje të Europës.

Angel Di Maria është lojtar i lirë në treg dhe tashmë mund të transferohet në MLS dhe të luajë bashkë me Messin, shokun e kombëtares. Por jo vetëm kaq, pasi tentohet edhe Sergio Busquets.

Ky i fundit gjithashtu është pa skuadër dhe bashkimi me “Pleshtin” mund ta joshë. Nëse arrihen edhe transferimet e Di Marias dhe Busquets, te Inter Miami do të formohej një 3-she e frikshme për çdo kundërshtar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga