Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Chiesa: Të ushtrojmë presion, kështu duhet të luajmë gjithmonë

Shkruar nga NEWSPORT
Chiesa: Të ushtrojmë presion, kështu duhet të luajmë

Juventusi mposhti 3-0 skuadrën e Udineses në sfidën e parë të kampionatit në Serie A. Një fitore mjaft e rëndësishme për “Zonjën e Vjetër” që e nis me këmbën e mbarë këtë sezon në Itali.

Pas kësaj fitoreje, ku Federico Chiesa ishte autori i një prej golave, theksoi se kështu duhet të luajë skuadra gjithmonë.

 “Sot luajtëm një lojë të shkëlqyer, veçanërisht në pjesën e parë ishim shumë intensivë, shkuam, për të ushtruar presion, kështu duhet të luajmë, kjo është moderne.

Kështu duhet të luajmë gjithmonë, të ushtrojmë presion dhe të mos mbyllemi në mbrojtje”, është shprehur sulmuesi italian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga