Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Buzëqesh” Edy REJA, Izraeli pa 2 sulmuesit kryesorë

Shkruar nga NEWSPORT
“Buzëqesh” Edy REJA, Izraeli pa 2 sulmuesit kryesorë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan dy ndeshjet e fundit në Nations League. Në 24 shtator, kuqezinjtë përballën me Izraelin në transfertë dhe në 27 shtator me Islandën në “Air Albania”.

Nga Izraeli vijnë lajme të mira, pasi dy sulmuesit kryesorë Manor Solomon dhe Zahavi nuk do jenë gati për kundërshtarët. Solomon ka pësuar një lëndim, ndërsa Zahavi për shkak të përplasjes me stafin teknik është lënë jashtë.

Kujtojmë se lista e dëmtimeve te kuqezinjtë e Rejas është e madhe, duke përmendur emra si Kumbulla, Gjimshiti, Bare, Çekiçi apo edhe Uzuni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga