Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Bruno Telushi pranë rikthimit tek ekipi ku ishte kapiten

Shkruar nga NEWSPORT
Bruno Telushi pranë rikthimit tek ekipi ku ishte kapiten

Bruno Telushi u largua nga Partizani pak ditë më parë duke mbyllur kështu aventurën me Kampionët e Shqipërisë, tek të cilët mbante dhe shiritin e kapitenit.

Menjëherë pas largimit të tij nga ‘Demat’ ishin të shumta ofertat në drejtim të tij duke ditur eksperiencën dhe cilësitë që ai zotëron. I pari ishte Elbasani që tentoi, por momentalisht bisedimet kanë ngecur për shkak të pretendimeve financiare që Telushi ka.

Së fundmi në garë seriozisht është futur edhe Flamurtari. Vetë Sinan Idrizi po interesohet për këtë lojtar dhe kërkon ta rikthejë ish-kapitenin në Vlorë pas 6 vitesh.

Vetë Telushi nuk do e refuzonte kalimin tek kuqezinjtë dhe pritet që negociatat të vazhdojnë ditët në vijim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga