Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Supergol nga hyrja e zonës, sulmuesi shqiptar 'magjik' në kampionatin turk

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Supergol nga hyrja e zonës, sulmuesi shqiptar 'magjik'
Momenti i golit të Jetmir Topallit

Jetmir Topalli është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Manisa po luan në shtëpi përballë Eyupspor. Sfida e vlefshme për javën e 30-të të Ligës së Parë turke, është momentalisht 2-2.

Topalli është ai që shënoi golin e parë për të tijët, duke çuar sfidën në 1-2. Sulmuesi shqiptar lëvizi mjaft mirë me topin dhe nga 1 kënd tepër i vështirë ia doli të shënonte një gol mjaft të bukur në minutën e 32’ të sfidës.

Për 26-vjeçarin nga Kaçaniku, ky është goli i 5-të sezonal, me sulmuesin që numëron edhe 5 asistime.

Goli i Jetmir Topallit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga