Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Juventusi shkarkon nga posti i trajnerit Massimilano Allegrin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Juventusi shkarkon nga posti i trajnerit Massimilano Allegrin
Missimiliano Allegri

Juventusi ka shkarkuar nga posti i trajnerit, Massimiliano Allegrin. Ky i fundit nuk do të jetë trajner i “Zonjës”, me klubi bardhezi që e ka shkarkuar edhe pse disa ditë më parë skuadra fitoi Coppa Italia.

Pasi e konfirmoi eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, është vetë klubi italian që ka bërë gjithçka zyrtare me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Massimiliano Allegri është liruar nga detyrat e tij si trajner i Juventus F.C”, shkruan klubi torinez.

56-vjeçari nga Livorno e mbyll kështu përfundimisht me Juventusin, ekip të cilin e drejtoi dy herë, në dy periudha të ndryshme.

Allegri ishte në krye të ekipit në sezonet 2014-2019 dhe më pas u rikthye në vitin 2021, për të qëndruar deri më sot, kur bardhezinjtë vendosën ta shkarkonin.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Juventus (@juventus)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga