Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E “zyrtarizon” Fabrizio Romano, Juventus shkarkon Allegrin

Shkruar nga NEWSPORT
E “zyrtarizon” Fabrizio Romano, Juventus shkarkon Allegrin
Massimiliano Allegri

Juventusi ka shkarkuar nga posti i trajnerit, Massimiliano Allegrin. Ky i fundit nuk do të jetë trajner i “Zonjës”, me klubi bardhezi që e ka shkarkuar edhe pse disa ditë më parë skuadra fitoi Coppa Italia.

Ende nuk ka asgjë zyrtare nga vetë klubi torinez, por lajmin e ka ‘zyrtarizuar’ eksperti i merkatos, Fabrizio Romano.

“Juventus ka shkarkuar Massimiliano Allegrin. Vendimi është marrë pas fitimit të Kupës së Italisë, Allegri po mendon për një aventurë të re. Juventusi tashmë i ka ofruar një kontratë 3-vjeçare Thiago Mottas që është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e ekipit”, shkruan Romano.

56-vjeçari nga Livorno e mbyll kështu përfundimisht me Juventusin, ekip të cilin e drejtoi dy herë, në dy periudha të ndryshme.

Allegri ishte në krye të ekipit në sezonet 2014-2019 dhe më pas u rikthye në vitin 2021, për të qëndruar deri më sot, kur bardhezinjtë vendosën ta shkarkonin.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fabrizio Romano (@fabriziorom)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga