Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Moment epik në finale, Allegri zhvishet dhe kërkon përleshje pasi ndëshkohet me karton të kuq

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Moment epik në finale, Allegri zhvishet dhe kërkon
 

Juventus fitoi Kupën e Italisë, pasi mposhti 0 me 1 Atalantën në finalen e madhe. Ishte goli i Vlahovic në pjesën e parë, që vendosi fatet e gjithë takimit.

Asgjë nuk ishte e qetë deri në fundin e takimit. Aq sa për shkak protestash, Massimiliano Allegri u ndëshkua me karton të kuq. Trajneri i Juventusit nuk ka mbajtur nervat pas ndëshkimit.

Kështu tekniku italian ka hequr kollaren, ndërsa ishte një zyrtar i klubit që e mbajti nga konfrontimi më parë me arbitrin e katërt. Ky episod ndodhi në minutat shtesë të gjithë ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga