Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Shkarkimi i Missimiliano Allegrit, zbulohet kush do të drejtojë Juventusin

Shkruar nga NEWSPORT
Shkarkimi i Missimiliano Allegrit, zbulohet kush do të drejtojë
Missimiliano Allegri

Missimiliano Allegru u shkarkua nga Juventusi pak ditë më parë. I befasishëm erdhi ky lajm, pasi vetëm disa ditë më parë fituan Kupën e Italisë, ndërsa kampionati ka edhe dy ndeshje për të mbyllur sezonin.

Gjithsesi drejtuesit shkarkuan italianin dhe tashmë shtë mësuar se kush do të drejtojë “Zonjën  e Vjetër” në dy ndeshjet e mbetura. Nga mediat italiane raportohet se në stolin e bardhezinjve do të ulet Paolo Montero.

Kështu në duelin me Bolognan dhe Monzën skuadra e Juventusit do të drejtohet nga ndihmësi i Allegrit. “Zonja e Vjetër” është kualifikuar në Champions League për sezonin e ardhshëm, por në dy sfidat e mbetura do të luftojë për vendin e 3-të në tabelën e klasifikimit.

Aktualisht kanë pikë të barabarta me Bolognan me nga 67. Gjithashtu Juventusi ka 1 pikë ëm shumë se Atalanta e Berat Gjimshitit.

Shkarkimi i Missimiliano Allegrit, zbulohet kush do të drejtojë
Paolo Montero

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga