Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Lazio kërkon përmbysjen, Hysaj titullar në gjysmëfinalen ndaj Juventusit

Shkruar nga NEWSPORT
Lazio kërkon përmbysjen, Hysaj titullar në gjysmëfinalen
Elseid Hysaj

Mbrëmjen e sotme luhet gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Italisë, mes Lazios dhe Juventusit. Trajneri i Lazios i ka besuar Hysajt vendin e titullarit në sfidën e orës 21:00.

Kujtojmë se Juventus ka fituar takimin e parë me rezultatin 2 me 0. Në anën tjetër Lazio kërkon të bëjë surprizën në shtëpinë e tij dhe të përmbysë gjithçka.

Formacionet zyrtare:

LAZIO (3-4-2-1): Mandas; Casale, Romagnoli, Gila; Marusic, Cataldi, Guendouzi, Hysaj; Felipe Anderson, Luis Alberto; Castellanos. Trajneri: Tudor

JUVENTUS (3-5-2):  Perin, Danilo, Bremer, Alex Sandro; Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Kisha, Vllahovic. Trajneri: Allegri

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga