Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FORMACIONET Inter – Torino/ Titulli në ‘xhep’, por sërish s’ka vend për Kristjan Asllanin

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET Inter – Torino/ Titulli në ‘xhep’, por
Inter - Torino

Interi do të presë Torinon sot në orën 12:30 në San Siro ku futet si skuadra kampione e Serie A pas fitores në derbi që u siguroi matematikisht titullin.

Zikaltërit do të bëjnë paradën e nderit për të festuar titullin e 20-të kampion dhe yllin e dytë në fanellë.

Trajnerët kanë përzgjedhur formacionet zyrtare dhe, pavarësisht se tani janë ndeshje thjeshtë për statistika, Kristjan Asllani do ta nisë sërish nga stoli.

Formacionet zyrtare:

INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Augusto; Thuram, Lautaro. Trajneri: Simone Inzaghi.

Torino (3-5-2): Milinkovic-Savic; Lovato, Buongiorno, Rodriguez; Bellanova, Ilic, Ricci, Tameze, Lazaro; Vlasic, Zapata. Trajneri: Ivan Juric.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga