Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

EMOCIONUESE/ Duartrokitje nga rivalët dhe arbitrat, Claudio Ranieri nuk mban lotët në ndeshjen e fundit si trajner (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
EMOCIONUESE/ Duartrokitje nga rivalët dhe arbitrat, Claudio Ranieri nuk
Claudio Ranieri

Claudio Ranieri e mbylli aventurën e tij si trajner me humbje. Cagliari i tij u mposht me rezultatin 2-3 nga Fiorentina. Por askush nga Cagliari nuk e kishte mendjen te golat.

Në prag të ndeshjes gjithçka ishte e bukur dhe shumë emocionuese. Si lojtarë të Cagliarit, Fiorentinës, por edhe tifozët së bashku me arbitrat filluan duartrokitjet duke nderuar legjendën Ranieri.

Tekniku 72-vjeçar nuk i mbajti dot lotët, teksa shumë i emocionuar nuk reagonte, por thjeshtë qëndronte stoik përballë mijëra admiruesve.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga