Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Chelsea i hap sfidë Juventusit, Blutë ofrojnë 60 milionë euro për mesfushorin e Atalantës

Shkruar nga NEWSPORT
Chelsea i hap sfidë Juventusit, Blutë ofrojnë 60 milionë
Teun Koopmeiners

Teun Koopmeiners ka përfunduar në qendër të merkatos. Mesfushori holandez po pëlqehet shumë nga disa ekipe, si brenda ashtu edhe jashtë Italisë. Në Serie A është Juventusi që prej kohësh e ndjek me interes, por së fundmi në skenë ka dalë edhe Chelsea.

“Blutë” e Londrës janë të gatshëm të shpenzojnë milionat për shërbimet e tij , duke i hapur kështu sfidë “Zonjës së Vjetër”. Anglezët po bëjnë gati ofertën prej 60 milionë eurosh në mënyrë që të bindin Atalantën për të lënë të lirë holandezin.

26-vjeçari është një pikë kyçe në formacionin e bergamaskëve, teksa ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2027. Koopmeiners është bërë pjesë e Atalantës në verën e vitit 2021, i cili u ble nga Az Alkmaar për 14 milionë euro. Në 38 ndeshje me bergamaskët në këtë sezon, 26-vjeçari i aka dalë të shënojë 13 gola dhe të asistojë 4 herë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga