Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Vuajtja e Leicester zgjat 1 vit, "Dhelprat" kthehen në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
Vuajtja e Leicester zgjat 1 vit, "Dhelprat" kthehen në Premier
 

Leicester do të jetë pjesë e Premier League në sezonin e ardhshëm. Humbja që mori Leeds ndaj QPR me rezultatin 4 me 0, i siguron Leicesterit matematikisht ngjitjen në elitën e futbollit anglez.

Kujtojmë se kanë mbetur 2 javë nga fundi i kampionatit. Leicester kryeson me 94 pikë. Ipswich me 1 ndeshje më shumë për të luajtur ndodhet 5 pikë prapa.

Trofeu do të diskutohet mes këtyre dy skuadrave. Nëse Leicester fiton takimin e radhës dhe Ipswich jo, atëherë "Dhelprat" do shpallen kampion në Championship.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga