Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Humbja në finale, Guardiola i dëshpëruar: Lojtarët e dinë arsyen

Shkruar nga NEWSPORT
Humbja në finale, Guardiola i dëshpëruar: Lojtarët e
 

Manchester City humbi dje 2 me 1 përballë Manchester United. Këta të fundit fituan kështu FA Cup. Guardiola është prononcuar pas ndeshjes, duke marrë përsipër fajin e humbjes.

“Urime për Manchester United. Mendoj se plani im në pjesën e parë nuk ishte i mirë. Pjesa e dytë ishte shumë më mirë. Ne kishim intensitet. Për shkak të vendimeve të mia, nuk nuk ishim në pozicionet e duhura për t’i sulmuar ato. Ishte gabimi im dhe lojtarët e dinë arsyen. Taktikisht nuk ishte mirë. Kisha ndjesinë që nuk ishte. Nuk funksionoi, kaq e thjeshtë”, u shpreh Guardiola.

Kujtojmë se Manchester City ia doli të fitojë titullin kampion në Premier League. Në anën tjetër u eleminua nga Champions League prej Real Madrid në çerekfinale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga