Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

Luan ndeshjen e fundit me PSG, Mbappe kërkon Kupën e Francës përballë Lyon

Shkruar nga NEWSPORT
Luan ndeshjen e fundit me PSG, Mbappe kërkon Kupën e Francës
Mbappe kunder Lyon

Në Francë do të luhet një ndeshje mjaft e rendësishme. Lyon dhe PSG do të duelojnë mes tyre në Kupën e Francës.

Sfidë kjo që do të startojë në orën 21:00 dhe luhte në stadiumin “Stade Pierre-Mauroy”. Ky i fundit ka një kapacitet prej 50 mijë vendesh.

PSG kërkon rikthimin trofeun e Kupës së francës, i cili mungon prej 3 vitesh. Ndërkohë nga krahu tjetër Lyon nuk e fiton këtë trofe prej 11 vitesh.

Një ndeshje mjaft e rëndësishme, ku Kylian Mbappe do të luajë edhe ndeshjen e fundit me fanelën e PSG-së. Sulmuesi siç dihet do të largohet nga kampionët e Ligue 1 dhe pritet zyrtarizimi i tij te Real Madrid.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga