Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

VIDEO/ Vedat Muriqi fantastik me Mallorcan, sulmuesi e mbyll me gol sezonin në La Liga

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqi fantastik me Mallorcan, sulmuesi e mbyll me gol sezonin
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi ishte protagonisti kryesor i Mallorcas në fitoren ndaj Getafes, teksa hyri si zëvendësues në fushën e lojës në minutën e 57. Sulmuesi shqiptarë ia doli të gjejë rrugën e rrjetës në minutën e 90-të të takimit.

30-vjeçari ishte shumë i kudesshëm dhe shtyu në rrjetë topin e goditur nga Raillo. Goli i Muriqit i jep fitoren 2-1 skuadrës së tij në ndeshjen e fundit të kampionatit në La Liga.

Kujtojmë se këtë sezon sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ia ka dalë të shënojë 6 gola dhe të dhurojë 2 asiste në 28 ndeshje të luajtura në kampionat. 30-vjeçari ka kontratë me skuadrësn spanjolle deri në qershor të vitit 2027.

Goli i Vedat Muriqit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga