Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Berat Gjimshiti në fushë me shiritin e kapitenit, formacionet zyrtare të finales Atalanta - Leverkusen

Shkruar nga NEWSPORT
Berat Gjimshiti në fushë me shiritin e kapitenit, formacionet zyrtare
Berat Gjimshiti

Atalanta dhe Bayer Leverkusen do të përballen me njëra-tjetrën për të luajtur finalen e UEFA Europa League 2024. Sfida që do të zhvillohet në Dublin të Irlandës, do të startojë në orën 21:00.

Tashmë dy trajnerët, si Gasperini dhe Alonso kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj sfide.

Berat Gjimshiti është nga minuta e parë për Atalantës, gjithashtu mbrojtësi i kombëtares shqiptare mban në krah shiritin e kapitenit. Titullar në këtë sfidë është edhe shqiptari i tjetër, Granit Xhaka, me mesfushorin e Leverkusen që e nis nga minuta e parë.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të finales Atalanta – Leverkusen.

Berat Gjimshiti në fushë me shiritin e kapitenit, formacionet zyrtare
FORMACIONET/ Atalanta - Leverkusen

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga