Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CONFERENCE LEAGUE

ZYRTARE/ U ka shënuar 2 gola, rivalët e Partizanit në Conference League transferojnë ish-in e Erzenit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ U ka shënuar 2 gola, rivalët e Partizanit në Conference
Marsaclokk - Partizani

Marsaxlokk vazhdon përforcime në merkaton e verës. Rivalët e Partizanit në turin e parë të Conference League kanë tranferuar ish-futbollistin e Erzenit.

Bëhet fjalë për Patrick Nonato, i cili do të jetë pjesë e skuadrës nga Malta. Një përforcim i rëndësishëm për ekipin maltes, i cili transferon sulmuesin brazimin.

26-vjeçari kur ishte pjesë e Erzenit ka mundur të përballet me Partizanin. Madje kryeqytetasve u ka shënuar 2 gola në Superiore dhe tashmë do t’i ketë sërish kundërshtarë, por këtë herë në Conference League.

Dueli i parë mes tyre do të luhet më 11 korrik në Maltë, ndërsa sfida e kthimit një javë më pas në Shqipëri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marsaxlokk F.C. (@marsaxlokk_fc)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga