Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CONFERENCE LEAGUE

Shqiptarët "pushtojnë" Conference League, Shkëndija dhe Malisheva njihen me kundërshtarët

Shkruar nga NEWSPORT
Shqiptarët "pushtojnë" Conference League, Shkëndija dhe
 

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për turin e parë të Conference League. Aty njohën kundërshtarët e tyre dhe Malisheva me Shkëndijën, dy klube shqiptare që përfaqësojnë respektivisht Kosovën me Maqedoninë e Veriut.

Partizani do të përballet me skuadrën e Marsaxlokk nga Malta. Në anën tjetër Vllaznia peshkoi Valurin e Islandës. Tirana do të ndeshesh sërish me një skuadër gjeorgjiane, pikërisht Torpedo Kutaisin.

Malisheva peshkoi Buducnostin, kundërshtarin malazez që pa Decic të fitonte titullin kampion. Në anën tjetër shorti rezervoi klubin nënkampion të Armenisë Noah, kundër Shkëndijës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga