Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Dominim absolut i Realit dhe Dortmund, Champions League na zbulon formacionin e vitit

Shkruar nga NEWSPORT
Dominim absolut i Realit dhe Dortmund, Champions League na zbulon formacionin e
Real Madrid - Borussia Dortmund

Real Madrid fitoi të shtunën trofeun e 15-të të Champions League. Madrilenët mposhtën në finale Borussia Dortmund me shifrat 2-0.

Skuadra spanjolle ka dominuar ndaj çdo kundërshtari në këtë kompeticion, duke u rikthyer pas 1 viti sërish në krye të Europës. Champions League mbyll kështu në sezon spektakolar, ndërsa është zbuluar edhe formacioni i vitit.

Nuk ka si të ndodhë ndryshe. Real dhe Dortmund kanë numrin më të lart të lojtarëve në formacion. Kështu madrilenët gje gjermanët përfaqësohen me nga 4 futbollistë. Ndërkohë nga ana tjetër Bayern Munich, PSG dhe Manchester City plotësojnë 11-shen me nga 1 lojtar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga