Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

Pep Guardiola “kokë më kokë” me Hansi Flick, shkak bëhet lideri i Bayern Munich

Shkruar nga NEWSPORT
Pep Guardiola “kokë më kokë” me Hansi Flick, shkak
Bayern Munich

Manchester City kërkon përforcime në merkaton e verës. Anglezët i kanë vënë syrin objektivit të Barcelonës. Sipas “HITC” bëhet me dije se Joshua Kimmich ka përfunduar në “radarin” e kampionëve të Premier League.

Gjermani pritet të largohet nga bavarezët dhe tashmë Manchester City kërkon ta transferojë në “Etihad”. Pep Guardiola ka dhënë “ok” e tij për këtë transferim dhe tashmë i shpall luftë Barcelonës.

Guardiola dhe Kimmich kanë bashkëpunuar mes tyre, kur spanjolli ka qenë trajner i Bayern Munich. Gjithashtu bnga krahu tjetër edhe trajneri i Barçës, Hansi Flick e njeh mirë gjermanin dhe e dëshiron te katalanasit.

Një garë e fortë për shërbimet e Kimmich do të zhvillohet mes dy ekipeve. Gjermani ka edhe një vit kontratë me Bayern dhe largimi i tij pritet të ndodhë në këtë merkato, me bavarezët që mund të përfitojnë na shitja e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga