Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Bileta e fundit për Kategorinë e Parë, Rrogozhina gati të presë një tjetër finale

Shkruar nga NEWSPORT
Bileta e fundit për Kategorinë e Parë, Rrogozhina gati të

Finalja e parë për të zënë një vend në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm u fitua nga Lushnja një mposhti Valbonën me rezultatin minimal dhe siguron kështu mbijetesën duke shpëtuar sezonin. Sot do të luhet edhe finalja e dytë, në Rrogozhinë aty ku në orën 16:00, Burreli do të tentojë mbijetesën ashtu si Lushnja përballë Pogradecit.

Skuadra e Dorjan Bubeqit e mbylli sezonin në vendin e 10-të në të Parën ndërsa Pogradeci doli në vendin e dytë të Grupit B, në Kategorinë e Dytë dhe kërkon të marrë me çdo kusht fitoren, për t’u rikthyer sërish në Kategorinë e Parë.

Si finale që është, nuk do të ketë ndeshje kthimi dhe në rast barazimi, sfida do të shkojë në shtesa e më pas në penallti nëse është nevoja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga