Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani i kthehet zhgënjimeve, 7 gola në 3 ndeshje të Superligës

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani i kthehet zhgënjimeve, 7 gola në 3 ndeshje të

Ballkani ka barazuar 2 me 2 ndaj Feronikelit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të Superligës së Kosovës. Zhgënjim ky për djemtë e Ilir Dajës, që u mendua se pas fitores 0 me 3 ndaj Lirisë do të vazhdonin ecurinë pozitive.

Llapi ka mundësi të afrohet më shumë, teksa suharekasit janë të shkëputur 7 pikë në vendin e parë. Tashmë asgjë nuk është aq e lehtë sa më parë për Ballkanin në Kosovë.

Në të njëjtën orë u luajtën dhe 2 ndeshje të tjera. Gjilani dhe Prishtina barazuan 1 me 1, ndërsa Drita mposhti Lirinë 0-1.

Sfida të vlefshme për javën e 20-të të Superligës së Kosovës:

Ballkani 2-2 Feronikeli

Gjilani 1-1 Prishtina

Liria 0-1 Drita

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga