Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani i Dajës rikthehet te fitorja, Drita e vetmja pa humbje

Shkruar nga NEWSPORT

Është mbyllur java e 8 e Superligës së Kosovës. Takimi mes Ferizaj dhe Ballkanit i mbyllur me shifrat 0-3 ka rikthyer te fitorja ekipin e Dajës. Golat e takimit u realizuan nga Rrahmani, Bekteshi dhe Korenica.

Pas përfundimit të kësaj jave ekipet do të drejtohen një pauze prej 2 javësh pasi shkak i kësaj janë neshjet e ekipeve kombëtare.

Drita aktualisht ndodhet në krye të klasifikimit me 17 pikë dhe asnjë humbje. Në fundin e tabelës është Dukagjini i cili nuk regjistron asnjë fitore në këto 8 javë të parë dhe ka grumbulluar vetëm 2 pikë.

Çmimi i më të mirit në javën e shtatë të Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të Dritës, Marko Simonovsk. Ditët në vijim do të përcatohet dhe lojtari më i mirë për javën e tetë

Renditja përfundimtare e "Albi Mall Superliga": 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga