Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani bën detyrën me tregolësh, Drita “ngec” përballë Lirisë

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani bën detyrën me tregolësh, Drita “ngec”

Janë luajtur ditën e sotme 3 ndeshjet e tjera të vlefshme për javën e 11-të të Superligës së Kosovës. Drita priti në shtëpi Lirinë, Dukagjini u përball me Llapin, ndërsa Ballkani luajti në transfertë përballë Feronikelit.

Të besuarit e Ilir Dajës bënë detyrën duke fituar me rezultatin e pastër 0-3 dhe duke “blinduar” vendin e parë. Golat për Ballkanin u shënuan nga Kryezizu, Kuc dhe Gripshi.

Në krahun tjetër Drita u mjaftua me 1 pikë përballë Lirisë duke “ngecur” me rezultatin 1-1 dhe shpërdoruar një shans për të “luftuar” me Ballkanin. Në krahun tjetër Dukagjini dhe Llapi barazuan me rezultatin 0-0.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga