Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Asllanin e kam vëlla të vogël”, Calhanoglu: Po rritet, por i duhet pak durim

Shkruar nga NEWSPORT
“Asllanin e kam vëlla të vogël”, Calhanoglu: Po

Interi fitopi 2-1 ndaj Salzburg në sfidën e vlefshme për grupet e Champions League. Një takim ku Simone Inzaghi rezervoi vetmë 20 minuta për Kristjan Asllanin. Mesfushori shqiptar zëvendësoi Hakan Calhanoglu.

Ky i fundit ka folur për Asllanin, teksa pas ndeshjesh e ka quajtur si vëlla, ndërsa thekson se po rritet dhe i duhet pak durim deri sa të fitojë vendin e titullarit.

 “Asllani po rritet. Ai është vëllai im i vogël, është i fortë, dëshiron të luajë, ka nevojë për durim. Ne jemi një ekip, duhet të qëndrojmë të bashkuar. Të gjithë janë të rëndësishëm. Unë bëj më të mirën për këtë fanellë”, tha Calhanoglu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga