Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti rikthen Vinicius dhe bën eksperimente në formacion, Real Madrid pret Mallorcan pa Muriqin

Shkruar nga NEWSPORT

Real Madrid do të përballet sot në orën 19:15 me Mallorcan në Santiago Bernabeu, për të zhvilluar ndeshjen e javës së 19-të të LaLiga. Madrilenët duan 3 pikët e rradhës për të vijuar kryesimin në kampionat.

Ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare dhe Ancelotti vjen me eksperimente teka ka tërhequr Tchouamenin në qendër të mbrojtjes, ndërsa rikthehet edhe ylli Vinicius Junior.

Nga ana tjetër, Mallorca duhet të bëjë pa lojtarin më të mirë të saj, dardanin Vedat Muriqi i cili vuan nga një dëmtim dhe do të mungojë për disa javë.

Formacioni zyrtar i Real Madrid:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga