Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Abissnet Superiore “zgjohet” nga gjumi, ja ndeshjet e ditës së sotme

Shkruar nga NEWSPORT
Abissnet Superiore “zgjohet” nga gjumi, ja ndeshjet e ditës

Ndërprerjes së kampionatit për ndeshjet e Kombëtareve i erdhi fundi. Futbolli shqiptar nis ditën e sotme javën e 6 me dy përballje interesante. Në orën 15:00 në Adush Muça të Ballshit, Bylis sfidon Erzenin në “derbin” e surprizave pasi dy skuadrat e ardhura nga Kategoria e Parë kanë mahnitur publikun shqiptar me rezultatet dhe performancat e tyre.

Ndeshja tjetër është ajo mes Teutës dhe Vllaznisë në Niko Dovana. Në orën 17:45, Teuta kërkon fitoren e parë dhe trajneri Shkëmbi ka besim se ekipi i tij është përgatitur sic duhet për shkodranët. Vllaznia nga ana tjetër vjen në Durrës për 3 pikët dhe mban sytë nga kryeqyteti aty ku të paktën një mes Tiranës dhe Partizanit do të humbasin pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga