Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

400 mijë euro për stadiumin e ri, nënshkruhet marrëveshja

Shkruar nga NEWSPORT
400 mijë euro për stadiumin e ri, nënshkruhet marrëveshja

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me komunën e Malishevës për ndërtimin e infrastrukturës së stadiumit të qytetit “Liman Begaj”.

Marrëveshja është nënshkruar nga kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati dhe ministri Hajrulla Çeku, ku investimi pritet të jetë rreth 400 mijë euro.

“E falënderova ministrin Çeku për nënshkrimin e këtij Memorandumi dhe shpreha gatishmërinë tonë që ky bashkëpunim të thellohet edhe më shumë përmes projekteve konkrete”, tha Kastrati

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga