Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

4 pikë larg, 4 ndeshje nga fundi/ Bylisi "kërcënon" Erzenin për mbijetesën: Nuk ka asgjë të pamundur

Shkruar nga NEWSPORT
4 pikë larg, 4 ndeshje nga fundi/ Bylisi "kërcënon"

Gara e mbijetesës është një çështje mjaft e nxehtë në Superiore. Plot 4 ekipe i ndajnë 7 pikë teksa kanë mbetur edhe 12 të tjera në lojë. Erzeni, Kukësi, Bylis dhe Kastrioti janë 4 ekipet e mbetura që në 4 ndeshjet e fundit do të luftojnë për të shpëtuar sezonin e tyre.

Bylisin e vëndit të 8-të e ndajnë 4 pikë nga Kukësi i zonës Play-Out ndaj në këto sfida të fundit do të kërkojnë të bëjnë të pamundurën duke filluar që nga sfida e rradhës, pikërisht me një rival si Erzeni. Të mërkurën në orën 17:00, ballshiotët do të sfidojnë shijakasit në Niko Dovana me objektivin e vetëm, fitoren.

Përpara kësaj sfide, klubi Bylisit ndan me ndjekësit një postim në rrjete sociale me diçiturën: Nuk ka asgjë të pamundur!

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga