Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

10 gola në Kategoria e Parë/ Dinamo dhe Skënderbeu bëjnë detyrën, s'ka fitues në Fier (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
10 gola në Kategoria e Parë/ Dinamo dhe Skënderbeu

Kategoria e Parë, ndeshjet e javës 14-të

Ndeshjet:  Janë mbyllur edhe 3 ndeshjet e tjera të Kategorisë së Parë të programuara për ditën e sotme. 10 gola janë shënuar në 3 duele.

Dinamo ia ka dalë të triumfojë 4-2 ndaj Orikut, teksa vazhdon të jetë në krye të klasifikimit. Blutë ishin dominues gjatë gjithë  lojës, ndërsa kokelsionuan 3 pikët.

Fitore siguroi edhe Skënderbeut. Korçarët fituan 2-0 ndaj Tërbunit. Skuadra e Gzvordenovic vazhdojnë të jenë në ndjekje të Dinamos.

Nga ana tjetër është surprizuar Korabi, i cili është ndalur nga Apolonia 1-1 , me skuadrat qk marrin nga një pikë. 

SKËNDERBEU – TËRBUNI 2-0 (Liço  38' p Abubakari 90')

Formacionet zyrtare:

SKËNDERBEU: Ruçi, Prenci, Rendi, Idrizaj, Zenullari, Frashëri, Moraesh Lika, Liço, Nikaj, Temitope. Trajner: Ivan Gvozdenoviç

TËRBUNI: Vata, Metani, Peqini, Silva, Xhabrahimi, Hysa, Ntoja, Hoxhaj, Tafili, Saliaj, Krasniqi. Trajner: Alert Alcan

 

ORIKU – DINAMO 2-4 (Batista 45+1', 63'/ Smaçi 19', 45', Denilson 21')

Formacionet zyrtare:

ORIKU: Muho, Xhefersom, Deliaj, Tahiragam Deda, Mateus, Dalanaj, Barbosa, Karvalho, Abara, Kasaj. Trajner: Arlind Rustemi

DINAMO: Krosta, Zhivanaj, Prodani, Fetaj, Imami, Daja, Smaçi, Denison, Preloshi, Allmuça, T. Marku. Trajner: Nevil Dede

 

APOLONIA – KORABI 0-0

Formacionet zyrtare:

APOLONIA: Harizaj, Asllanaj, Ndubuisi, Repaj, Orelesi, Shanaj, Hebeja, Khalid, Çijoke, Gjata, Antoni. Trajner: Veljko Dovedan

KORABI: Mehidri, Lala, S. Lilaj, Slemani, Kasalla, Joti, H. Marku, Mziu, Dragoj, Beshiraj, Keko. Trajner: Shpend Kumbarçe

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga