Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Torino nuk heq dorë nga Vojvoda, mesfushori rinovon kontratën me italianët

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Torino nuk heq dorë nga Vojvoda, mesfushori rinovon kontratën
Mërgim Vojvoda do të vazhdojë qëndrimin e tij te Torino. Mesfushori dhe drejtuesit e klubit italianjanë dakortësuar mes tyre për të vazhduar bashkëpunimin. Palët kanë rinovuar kontratën dhe lojtari dardan do të vazhdojë të mbajë veshur fanelën e torinezve deri në vitin 2025. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpëmjet një postimi në rrjetet sociale. “Mërgim Vojvoda dhe klubi kanë ushtruar opsionin për rinovimin e kontratës deri në vitit 2025”, thuhet në postim. Kujtojmë se për 28-vjeçarin ka pasur interesim nga skuadra të tjera si në Serie A ashtu edhe në kampionate të tjera.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Torino Football Club (@torinofc1906)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga