Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

ZYRTARE/ Tjetër largim nga Kukësi, “zbrazet” reparti defansiv i verilindorëve

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Tjetër largim nga Kukësi, “zbrazet” reparti

Kukësi do të përballet me një eksod largimesh këtë merkato me më shumë se gjysmën e skuadër që ka derën e hapur. Disa prej tyre janë larguar ndërsa i rrahdës bëhet Ebert Cardoso. Braziliani i jep fund kështu aventurës së tij me verilindorët pas një sezoni ku zhvilloi 29 ndeshje dhe shënoi 1 go, atë ndaj Tiranës në fazën e dytë.

Largimi zyrtarizohet nga vetë klubi në rrjete sociale teksa njofton mbylljen e marrëveshjes dhe i uron suksese lojtarit në të ardhmen. 30-vjeçari u afrua si mbrojtës i majtë por kontigjenti bëri që të spostohej në qendër ku ishte titullar absolut krah Bytyçit.

Ebert ishte në listën e ngushtë të klubit për të rinovuar kontratën por si duket palët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga