Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Milan ka ndarë përfundimisht rrugët me Maldini, ja kush pritet të marr vendin e tij

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Milan ka ndarë përfundimisht rrugët me Maldini, ja kush

Është përfolur prej orësh për një largim të mundshëm të Maldinit nga Milan, por deri këtu nuk kishim asgjë zyrtare. Tashmë çdo gjë ka marrë fund. Milan ka dalë në një deklaratë zyrtare duke njoftuar se ka mbyllur bashkëpunimin me Paolo Madinin.

DEKLARATA ZYRTARE

AC Milan njofton se Paolo Maldini përfundon rolin e tij në klub, duke filluar nga 6 qershori 2023. Ne e falënderojmë atë për vitet e shërbimit në këtë rol, duke kontribuar në rikthimin në Ligën e Kampionëve dhe për të fituar Scudetton në 2021/22. Detyrat e tij të përditshme do të kryhen nga një ekip që punon në integrim të ngushtë me menaxherin e parë të ekipit, duke raportuar përfundimisht te CEO.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga