Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ E prezanton sot Bologna, ish lojtari i Interit dhe i Barcelonës nis punën në Seria A

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ E prezanton sot Bologna, ish lojtari i Interit dhe i Barcelonës

Thiago Motta do të jetë trajner i Bolognës. Lajmi është bërë i ditur nga klubi italian që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, tregon se ish-mesfushori do të jetë pasues i Sinisa MIhajloviç.

Prej ditësh ishte arritur marrëveshja, ndërsa pritej vetëm zyrtarizimi. Karriera e Motëss si lojtar është shumë e pasur. Ai ka luajtur me ekipe të mëdha si Barcelona, Inter dhe PSG.

Karrierën si trajner e ka nisur te PSG U-19 për të shkuar më tej te Genoa dhe Spezia. Për 40 vjeçarin ky është ekipi i tretë për Mottën.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga