Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Bologna emëron trajnerin e ri, ish lojtari i Inter në krye të pankinës

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Bologna emëron trajnerin e ri, ish lojtari i Inter në krye

Bologna pasi ka shkarkuar Sinisa Mihajloviç ka gjetur menjëherë trajnerin e ri për të drejtuar ekipin. Thiago Motta do të jetë trajneri i ri i Bolognas deri në. Klubi ka njoftuar me anë të menaxherit, trajnerin 40 vjeçar që në të shkuarën ka bërë historinë si lojtar duke fituar dhe Championsin me Inter.

Drejtori teknik i klubit të Bolognas, Claudio Fenucci në konferencën për shtyp të mëngjesit të sotëm në prag të ndeshjes kundër Fiorentinës u shpreh: “Doja t'ju them se trajneri i ekipit të parë nga e hëna e në vazhdim do të jetë Thiago Motta. Po i përcaktojmë ato detajet e fundit, aspektet kontraktuale por tani mund t'u jap status zyrtar”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga