Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Bayerni gjen zëvëndësuesin e NEUER, prezantohet “mjeshtri i penalltive”

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Bayerni gjen zëvëndësuesin e NEUER, prezantohet
Yann Sommer është futbollisti më i ri i Bayern Munchen. Bavarezët prej kohësh ishin në kërkim të një zëvëndësuesi për Manuel Neuer i cili ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe humbet pjesën tjetër të sezonit. Mes shumë alternativave, gardiani zvicerian është parë më i duhuri nga drejtuesit gjerman për të ruajtur katërkëndëshin e skuadrës. Ish-portieri i Gladbach ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 me Bayernin dhe do të vendoset nën urdhërat e trajnerit Nagelsmann në seancat stërvitore për t’u bërë gati për nisjen e kampionatit. Një përforcim me vlera për bavarezët teksa Sommer kosniderohet edhe si një mjeshtër i penalltive pasi ka pritur shumë prej tyre sidomos me kombëtaren e Zvicrës.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FC Bayern (@fcbayern)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga