Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Aston VILLA lë me “gisht në gojë” gjigandët europianë, firmos me mesfushorin belg

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Aston VILLA lë me “gisht në gojë”
Youri Tielemans tashmë zyrtarishtështë lojtari më i ri i Aston Villës. Mesfushori ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Unay Emeri duke kaluar si tranferim me parametra zero në “Villa Park”. Në fakt të gjithë prisnin një transferim te Liverpool, Arsenal apo skuadra të tjera nga Serie A dhe La Liga, por skuadra nga Birminghami punoi në qetësi duke lënë të gjithë rivalët me “gisht në gojë”. 26-vjeçari do të vihet menjëherë nën urdhrat e Unay Emeri, me këtë të fudit që ka insituar në transferimin e belgut te Aston Villa. Kynoperacion konsiderohet si një përforcim “luksi” për një ekip që do të marrë pjesë  në Conference League sezonin e ardhshëm.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga