Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ 3 vite në krye të pankinës, shkarkohet trajneri në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ 3 vite në krye të pankinës, shkarkohet trajneri në

Pas 3 vitesh në krye të pankinës së Bolognas, Sinisa Mihajloviç është shkarkuar nga klubi. Trajneri serb me një CV të pasur në të shkuarën e tij ku ka drejtuar shumë ekipe në Serie A dhe kombëtaren e Serbisë.

Sinisa Mihajloviç nuk është më trajner i Bolonjës. Trajneri serb e nisi jo fort mirë kampionatit, me 3 barazime dhe 2 humbje të grumbulluara në 5 javët e para.

Kjo është dhe arsyeja që ka sjell vendimin për të larguar nga posti në klubin bolonjez. Vendimi vjen menëjherë pas takimit që u zhvillua sot mes trajnerit dhe drejtuesve të klubit.

Karriera e Sinisa Mihajloviç:

1-Inter (Asistent)

2-Bologna (Trajner)

3-Catania (Trajner)

4-Fiorentina (Trajner)

5-Serbia (Trajner)

6-Sampdoria (Trajner)

7-Milan (Trajner)

8-Torino (Trajner)

9-Sporting Lisbon (Trajner)

10-Bologna (Trajner)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga