Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Zgjat 4 muaj eksperienca te Sevilla, ish-mesfushori i Realit lojtar i lirë në treg

Shkruar nga NEWSPORT
Zgjat 4 muaj eksperienca te Sevilla, ish-mesfushori i Realit lojtar i lirë
Isco pas vetëm 19 ndeshjesh, ai do të largohet nga Sevilla. Ish-lojtari i Real Madrid u largua nga Los Blancos i lirë dhe u bashkua me Julen Lopetegui në Sevilje. I mërzitur nga minutat e pakta në këtë sezon, mesfushori ka marrë një përgjigjje aspak të mirë nga drejtuesit të cilët ia kanë bërë të qartë se nuk është më në planet e tyre. Në këtë mënyrë ndërprerja e kontratës mes palëve do të bëhet më shpejt seç pritej, ndërsa pritet zyrtarizimi i largimit të lojtarit pas vetmë 4 muajsh qëndrimi në Seville, ndërsa tshmë do të jetë një lojtar i lirë dhe gjatë merkatos së janarit do të provojë të gjejë një skuadër të re për të vazhduar karrierën e tij.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga