Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ylber Ramadani ëndërron të bëjë 'bashkë' shqiptarët: Në grup dua Italinë, Gjermaninë dhe Zvicrën

Shkruar nga NEWSPORT
Ylber Ramadani ëndërron të bëjë 'bashkë'

Ylber Ramadani ka një dëshirë të madhe për shortin e grupeve të Euro 2024 që do të hidhet nësër. Mesfushori i Kombëtares ëndërron një 4-she ‘shqiptarësh’ me Shqipërinë, Italinë, Gjermaninë dhe Zvicrën. Një grup i tillë do të bëjë ‘bashkë’ shqiptarët duke marrë parasysh faktin që në këto 3 vende, shqiptarët janë me miliona.

Në konferencën përpara ndeshjes Lecce – Bologna që do të luhet të dielën, Ramadani ka folur ndër të tjera edhe për kualifikimin e Kombëtares shqiptare në Europianin e Gjermanisë.

Çfarë shpresoni për shortin e EURO 2024?

“Do të doja një grup Itali-Gjermani-Zvicër-Shqipëri. Të shohim nesër. Është kualifikimi i dytë në historinë tonë, një mundësi e madhe. Kemi një ekip vërtet të fortë, 7-8 prej tyre luajnë në Serie A. Është një ëndërr për mua, që i vogël e kam dashur këtë.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga