Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO+FOTO/ Moment i paharrueshëm për tifozët, sfiduan ekipin që luan në Champions League

Shkruar nga NEWSPORT

Çdo ishte përgatitur ditë më parë, pasi në fushë zbriste ekipi i zemrës Sttutgart Kickers. Një ekip modest që është pjesë e Oberligës së Gjermanisë, do të përballej kundër kampionëve të Europa League, Frankfurt i cili pak ditë më parë u ndesh me Tottenham. Sfida e vlefshme për Kupën e Gjermanisë ishte shumë emocionuese për të gjithë tifozët vendas.

Takimi i mbyll me shifrat 0-2, të vulosura që në pjesën e parë të takimit. Një sfidë që shumë tifozë nuk do ta harrojnë pasi për ekipin ishte tepër e rëndësishme edhe pse në raundin e dytë të Kupës së Gjermanisë. Atmosfera dhe koregrafitë ishin fantastike, i ngjante më tepër një feste se sa një ndeshje futbolli, në turin e dytë të kompeticionit. Dejet e tifozëve ishin për notën 10.

Momentet nga koreografia:

[caption id="attachment_663660" align="alignnone" width="671"] Fitoret historike[/caption]

[caption id="attachment_663659" align="alignnone" width="593"] Ekipi dhe trajneri[/caption]

[caption id="attachment_663661" align="alignnone" width="569"] Kualifikimi në fazën e parë, Greuther Furth[/caption]

[caption id="attachment_663658" align="alignnone" width="506"] Promovimi i vlerave të ekipit[/caption]

[caption id="attachment_663664" align="alignnone" width="533"] Festa përgjatë ndeshjes[/caption]

[caption id="attachment_663662" align="alignnone" width="538"] Momentet gjatë pësimit të golit[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga