Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat Muriqi me ‘avazin’ e vjetër, ‘Pirati’ dardan shënon sërish gol në LaLiga

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqi me ‘avazin’ e vjetër, ‘Pirati’

Vedat Muriqi ka shënuar një tjetër gol në LaLiga, kësaj rradhe në ndeshjen që Mallorca po luan në transfertë përballë Girona. Sulmuesi dardan e nis titullar, si gjithmonë, dhe iu deshën vetëm 4 minuta për të zhbllokuar rezultatin e për të kaluar në avantazh Mallorcan.

Pas golit me Celta Vigo javën e fundit, Pirati shënon të dytin rradhazi nga pika e penalltisë. Merr frymë qetësisht, vrapon dhe godet topin në krahun e kundërt të portierit. Sezon i ri, avazi i vjetër për bomberin shtatlartë.

Në vitin e fundit ai shkëlqey duke shënuar 15 gola e duke e renditur veten e tij në 5 golashënuesit më të mirë të kampionatit krah emrave si Benzema e Lewandowski.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga