Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat Muriqi “hero” në Spanjë, shënon golin e fitores në fundin e ndeshjes për Mallorcan

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqi “hero” në Spanjë, shënon golin e

Vedat Muriqi është kthyer në hero për skuadrën e tij Mallorcan në Spanjë. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës shënoi golin e fitores për “Piratët”, që mposhtën 2 me 1 Rayo Vallecanon.

Ndeshja e vlefshme për javën e 24-rt të La Ligas ishte 1 me 1, para se të vinte minuta e 91’. Më pas ishte radha e Muriqit për të thënë fjalën e tij.

Goli me shijen e 3 pikëve është shumë i rëndësishëm për Mallorcan. Ata po luftojnë për mbijetesën dhe aktualisht mbajnë vendin e 15. Ky është goli i pestë për Muriqin në kampionatin spanjoll, ku disa ndeshje ka munguar për shkak dëmtimi.

Goli i Vedat Muriqit: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga