Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat Muriqi “asist” Real Madridit, Mallorca surprizon dhe mposht Gironën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqi “asist” Real Madridit, Mallorca surprizon dhe

Vedat Muriqi me shokët e tij kanë asistuar Real Madrid, pasi mposhtën me rezultatin 1 me 0 Gironën. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në pjesën e parë nga Copete dhe pati vlerë 3 pikë. Vedat Muriqi e luajti të plotë këtë ndeshje mjaft të rëndësishme.

Girona nuk ia doli kështu të përfitojë nga barazimi i Real Madrid, ndërsa diferenca është tashmë 7 pikë nga vendi i parë. Girona ndjen të rrezikuar dhe vendin e dytë, teksa Barcelona me 1 ndeshje më pak është 2 pikë larg.

Mallorcas në anën tjetër i vlejnë këto 3 pikë në garën për mbijetesë. Pas 27 javëve në La Liga grumbullojnë 8 pikë më shumë se Cadiz i vendit të 18.

Goli i shënuar nga Mallorca: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga