Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VIDEO/ UEFA nuk u reziston supergolave të Asllanit dhe Asanin, 'shqipet' e kombëtares në garë me yjet europianë për golin më të bukur të kualifikueseve Euro2024

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ UEFA nuk u reziston supergolave të Asllanit dhe Asanin,
Janë mbyllur kualifikueset e Euro 2024 dhe tashmë janë mësuar edhe skuadrat që kanë siguruar biletat për të Gjermani vitin e ardhshëm, mes tyre edhe Shqipëria. Ekipet do të nisin të përgatiten për finalen e kampionatit europian. Gola dhe spektakël dhuruan këto kualifikuese, me UEFA-n që ka përzgjedhur edhe realizimet më të mira. Në profilin e vet zyrtar fton të gjithë tifozët të votojnë golin e tyre të preferuar. Mes tyre janë edhe dy supergolat e kombëtares shqiptare. I pari është i Kristjan Asllanit ndaj Ishujve Faroe në transfertë, ndërsa i dyti është “perla” e Jasit Asanit ndaj Polonisë në “Air Albania”. VOTONI KËTU njërin prej dy supergolave të kombëtares të shënuar nga Asllani dhe Asani.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga